Piotr Szychowski

Jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia w Polsce. Jest absolwentem PLM im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Janiny Butor. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Waldemara Andrzejewskiego. W latach 2005-2009 studiował na Universität der Künste w Berlinie w klasie fortepianu prof. Rainera Beckera. Doskonalił swoje umiejętności na kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem m.in. Dang Thai Sona, Bernarda Ringeissena, Klausa Hellwiga, Hansa Leygrafa, Ryszarda Baksta, Wiktora Mierżanowa oraz Andrzeja Jasińskiego. W 2009 roku uzyskał tytuł doktora sztuki oraz został powołany na stanowisko adiunkta w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej w Poznaniu.

W styczniu 2009 zadebiutował w Filharmonii Berlińskiej z Das Sinfonie Orchester Berlin wykonując Koncert fortepianowy c-moll KV491 Mozarta. W lipcu 2010 roku wystąpił z José Carrerasem przed 10 tysięczną publicznością w ramach specjalnego koncertu na „Motoarenie” z okazji 777-lecia miasta Torunia.

Nagrody konkursowe i festiwalowe

Piotr Szychowski reprezentował Polskę na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Leeds International Piano Competition. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych. Można do nich zaliczyć między innymi:

  • I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym "Jeunesses Musicales" w Bukareszcie
  • I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów w Rzymie
  • III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ettlingen
  • III Nagrodę na VI Ogólnopolskim Konkursie im. F. Chopina dla Kandydatów na XV Międzynarodowy Konkurs im. F. Chopina w Warszawie.
Wielokrotnie był stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Prezydenta Miasta Poznania i Wrocławia, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz DAAD w Bonn. Jest laureatem Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Aktualności

Aktualności

Kontakt

e-mail: kontakt@piotrszychowski.pl
Tel: +48 503081150

Oferta

Pobierz ofertę koncertową w formacie .pdf


Piotr Szychowski, Justyna Steczkowska oraz Jose Carreras na specjalnym koncercie z okazji 777 - lecia Miasta Torunia